حفاظ

نکاتی مهم هنگام خرید حفاظ دیوار

حفاظ ساختمان یکی از تجهیزات ایمنی ساختمانی است که نصب آن در هر شرایط و موقعیتی توصیه می‌شود. مهم نیست که ساختمان اداری باشد یا مسکونی، خانه ویلایی باشد یا مجتمع، در محله‌ای شلوغ باشد یا خلوت، حفاظ ساختمان نوعی اطمینان‌خاطر و پیشگیری پیش از درمان است. اما خرید حفاظ ساختمان مانند تمامی تجهیزات ساختمانی، نیاز به اطلاع و آشنایی از برخی جزئیات و نکات مهم دارد. مواردی که باید هنگام خرید حفاظ ساختمان آن‌ها را مورد توجه قرار داد. در ادامه، این نکات و جزئیات را در قالب یک راهنمای خرید حفاظ دیوار دراختیار شما قرار خواهیم داد.

 

چه مکان‌هایی نیاز به حفاظ ساختمان دارند؟

گفتیم که تفاوتی ندارد ساختمان در چه شرایط و چه موقعیتی قرار داشته باشد، حفاظ دیوار درهر حال نوعی نیاز اساسی برای هر ساختمانی محسوب می‌شود. اما در این بین، نصب حفاظ دیوار برای بعضی از خانه‌ها و ساختمان بسیار ضروری است. این موارد عبارتند از:

حفاظ دیوار در خانه‌های ویلایی

 

حفاظ دیوار در خانه‌های ویلایی

خرید حفاظ دیوار برای خانه‌های ویلایی

 

دیوارهای خانه‌های ویلایی معمولا مساحت بیشتری دارند و فضای مناسب‌تری را دراختیار سارقان قرار می‌دهند. همچنین تعداد ساکنین و تردد در این خانه‌ها کمتر است و فرصت برای سارقان بیشتر فراهم می‌شود. بنابراین، از آنجا که شرایط سرقت از خانه‌های ویلایی فراهم‌تر است و امنیت کافی ندارند، استفاده از حفاظ دیوار برای آن‌ها ضروری است.

حفاظ دیوار در دیوارهای با ارتفاع کم

گاهی برخی از ساختمان‌ها یا خانه‌ها،‌به‌دلایل نوع طراحی نما، دیوار بیرونی کوتاهی دارند. ممکن است این سیاست معمار ساختمان باشد و این دیوار را متناسب‌تر با نما تشخیص دهد. اما دیوارهای کوتاه، نوعی دعوت‌نامه نانوشته برای سارقان محسوب می‌شوند. درنتیجه استفاده از حفاظ برای دیوارهای کوتاه ضرورتی انکارناپذیر است.

استفاده از حفاظ دیوار در مکان‌های خلوت

این حقیقت که خانه‌ها و ساختمان‌ها و املاک موجود در محله‌های خلوت و کم‌رفت و آمد همواره در خطر جدی سرقت قرار دارند، بر هیچ کس پوشیده نیست. محله‌ها و مکان‌های خلوت همواره بهترین و ساده‌ترین هدف برای سارقان محسوب می‌شوند. بنابراین در چنین شرایطی نباید از حفاظ دیوار غافل شد.

استفاده از حفاظ دیوار در ساختمان‌های خارج از شهر

اگر ساختمان، باغ یا ملکی خارج از شهر قرار دارد، قطعا بیشتر احتمال سرقت از آن می‌رود. حتی باغ‌های میوه خارج از شهر نیز در معرض سرقت میوه‌های رسیده فصلند. در این موارد نیز استفاده از یکی از انواع حفاظ دیوار خالی از لطف نیست.

دقت داشته باشید که حفاظ دیوار یکی از اعضای مجموعه تجهیزات امنیتی ساختمان‌ها است و تکمیل کننده سیستم‌های امنیتی. به‌این معنی که نباید به این موضوع فکر کرد که وجود درب ضد سرقت یا دوربین‌های امنیتی کافی است و نیازی به حفاظ دیوار نیست. سارقان می‌توانند این موانع را پشت سر بگذارند. بنابراین برای تامین امنیت کامل ساختمان باید از تمامی اجزای سیستم امنیتی مانند حفاظ دیوار بهره برد.

 

مقاله پیشنهادی: حفاظ شاخ گوزنی بهترین انتخاب

 

نکات مهم هنگام خرید حفاظ دیوار

باتوجه به آنچه گفته شد و ضروریت‌های استفاده از حفاظ دیوار، اکنون بهتر می‌توانیم درمورد نکاتی که باید هنگام خرید حفاظ دیوار مدنظر قرار دهیم صحبت کنیم. لازم به‌ذکر است که درنظر گرفتن این موارد تاثیر مستقیم بر قیمت حفاظ دیوار دارد. این نکات عبارتند از:

 

نکات مهم هنگام خرید حفاظ دیوار

نکات مهم هنگام خرید حفاظ دیوار

توجه به موقعیت مکانی ساختمان

هنگام خرید حفاظ دیوار به موقعیت مکانی و محله ساختمان خود دقت کنید. اگر ساختمان یا ملک شما در یک محله پرتردد و شلوغ است، می‌توانید از یک حفاظ کم‌تراکم کمک بگیرید و قیمت نهایی کار را از این طریق مدیریت کنید.

توجه به ساختار بنا و پیچیدگی‌های نمای ساختمان

ممکن است معماری نمای ساختمان طوری باشد که در برخی از قسمت‌ها دیوار کوتاه‌تر و بعضی قسمت‌ها نیز بلندتر باشد. ممکن است المان‌هایی در نما به‌کار رود که مانع از ورود افراد شوند یا بالعکس ورود از روی دیوار را ساده‌تر کنند. برای مثال گاهی رسیدن روی دیوار کافی است تا سارق به‌‌راحتی قادر به ورود به راس طبقات اول باشد. این موارد مشخص می‌کند که ارتفاع حفاظ دیوار شما و تراکم آن باید چه‌مقدار باشد. اگر ورود به ساختمان از طریق دیوارها ساده است و زمان زیادی لازم ندارد، حتی باوجود بودن ساختمان در محله‌ای امن یا پرتردد بهتر است حفاظی با ارتفاع و تراکم بیشتر داشته باشید.

شناخت تمامی انواع حفاظ دیوار و مشخصات آن‌ها

برای انتخاب درست، لازم است تمامی گزینه‌های روی میز را بشناسید. ضمن اینکه ویژگی‌ها و مزایا و معایب هریک را بدانید. این اطلاعات به شما در انتخابی درست و دقیق کمک می‌کند. برای مثال وقتی ویژگی‌های حفاظ شاخ‌ گوزنی و حفاظ لیلیوم رابدانید، متوجه می‌شوید که کدام حفاظ با چه تراکم و ارتفاعی برای شما مناسب است و از پرداخت هزینه بی‌دلیل پیشگیری خواهید کرد.

توجه به متریال‌های حفاظ دیوار و مزایا و معایب هریک

توجه به متریال‌های حفاظ دیوار

توجه به متریال‌ در خرید حفاظ دیوار

 

حفاظ دیوار معمولا از دو جنس آهن و فولاد ساخته می‌شود. در این بین فولاد کمی گران‌تر است اما مقاومت بیشتر داری و با طول عمر طولانی‌تر شما را از دردسر تعمیرات احتمالی آینده رها می‌کند. آهن اما هزینه کمتری دارد و درعین حال دوام و ماندگاری کمتری دارد.

درنهایت، سلیقه خود را نیز درنظر بگیرید. سعی کنید باتوجه به ویژگی‌های نمای ساختمان‌تان حفاظ دیوار مناسب را انتخاب کنید. خوشبختانه امروز انواع حفاظ دیوار با اشکال و طرح‌های مختلف در بازار موجود است و به شما حق انتخاب خوبی باتوجه به سلیقه‌تان می‌دهد.

 

سخن پایانی

فراموش نکنید که حفاظ دیوار ساختمان، تامین کننده آرامش خاطر شما در هر شرایط و موقعیتی است. باوجود حفاظ دیوار، شما به‌راحتی و با اطمینان خاطر به سفر می‌روید. ضمن اینکه اگر منزل یا ملکی خارج از شهر دارید، نگرانی مورد سرقت واقع شدن آن با حفاظ دیوار تاحد زیادی کاهش می‌یابد. اما این موارد به دست نخواهد آمد، مگر اینکه در انتخاب و خرید حفاظ دیوار دقت و توجه کافی را داشته باشد و بهترین ممکن را برای ساختمان خود تهیه نمایید. در این زمینه می توانید در هر ساعت با کارشناسان سامان حفاظ در تماس باشید.

 

سوال های متداول

حفاظ ایده آل خانه چه ویژگی هایی دارد؟

  • حفاظ جهت افزایش امنیت خانه مورد استفاده قرار میگیرد و محدود به حفاظ دیوار نخواهد بود. حفاظ های پنجره و درب ها، حفاظ های آکاردئونی و … از انواع تجهیزاتی هستند که برای امنیت بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. هر کدام از این حفاظ ها در صورتی که امنیت صد در صدی برای خانه به همراه بیاورند ایده آل هستند.

چطور سفارش خرید حفاظ خود را به ثبت برسانم؟

  • برای ثبت سفارش خود در ابتدا لازم است تا با کارشناسان سامان حفاظ تماس بگیرید تا ضمن اطلاع از انواع جنس حفاظ ها و استعلام قیمت ها با راهنمایی های آنها از مراحل بعد ثبت سفارش خود مطلع شوید.

چرا سامان حفاظ؟

  • سامان حفاظ تولید کننده انواع نرده و حفاظ دیواری از جمله حفاظ شاخ گوزنی – حفاظ بوته ای – حفاظ لیلیوم – حفاظ نخل مرداب – حفاظ سر خم نیزه ای و … می باشد. سالها فعالیت در این حوزه باعث شده تا مشتریان با اطمینان کامل بتوانند سفارش خود را به ما بسپارند. ما در سامان حفاظ از نیروهای مجرب و حرفه ای بهره مند هستیم که باعث افزایش کیفیت کار می شود. ضمن اینکه نصاب های ما با آگاهی و شناخت کامل به صورت حرفه ای حفاظ ها را نصب می کنند و این اطمینان مشتری را چند برابر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *