حفاظ درب آپارتمان

حفاظ درب ورودی آپارتمان برای خانه و آپارتمان شما باید مکان امنی باشد تا به راحتی احساس شادی و امنیت داشته باشید. اولین گام و همچنین مهم‌ترین گام افزایش امنیت آپارتمان قرار دادن تجهیزات مناسب برای درب ورودی است، بنابراین قرار دادن حفاظ برای درب آپارتمان یکی از رایج‌ترین کارها است که باید برای ضد سرقت کردن انجام گیرد. ما را در این مقاله همراهی کنید تا اطلاعات بیشتری درباره‌ی حفاظ و گیت و نرده درب آپارتمان و مزایای استفاده از آن را بدست آورید.

امروزه روش‌های گوناگونی برای بالا بردن امنیت منزل وجود دارد، با این حال پر استفاده‌ترین روش، به کار بردن حفاظ‌های درب است که مقرون به صرفه نیز می‌باشند. در این مقاله به دو نوع از محافظ‌های درب آپارتمان اشاره خواهیم کرد.

حفاظ درب ورودی آپارتمان

حفاظ درب ورودی آپارتمان : نرده ها و گیت های مستحکمی هستند که مانع از دسترسی مستقیم به درب ورودی و درب ضد سرقت می شود و یک روش مطمعن در برابر نفوذ می باشد ، این سازه های فلزی جلوی خرابکاری بر روی درب اثر می گذارد و اگر از قفل مطمعن استفاده گردد در برابر ورود به خانه و آپارتمان به صورت کامل جلوگیری می نماید .

حفاظ درب ضد سرقت را برای ایمنی منزلتان کاملا جدی بگیرید .

حفاظ درب ضد سرقت ورودی چرا یک نیاز اساسی است

اگر دلیل نیاز به حفاظ درب سرقت را نمیدانید و اگر فکر میکنید واقعا این درب ها در برابر نفوذ مقاوم است باید بدانید کاملا اشتباه میکنید لازمه محافظت در برابر نفوذ و ورود لازمه اساسی می باشد .

حفاظ درب ضد سرقت در برابر بازکردن قفل و فشنگی قفل نا ایمن می باشد و همچنین با فشار واهرم و دیلم نیز قابلیت ورود را ندارد .

قیمت حفاظ از درب آپارتمان با حفاظ درب لولایی

حفاظ درب لولایی یکی از انواع حفاظ‌های ساختمانی درب است. اما از این حفاظ‌های درب بیشتر در انباری‌ها و مغازه‌ها استفاده می‌شوند تا میزان حفاظت را افزایش دهند. به طور کلی می‌توان بیان کرد که این نوع درب‌ها از پروفیلهای فلزی در ابعاد مختلف تشکیل شده‌اند که به وسیله پروفیل 20 * 20 یا 30 * 30 به یکدیگر متصل می‌شوند و در یک قاب فلزی قرار می‌گیرند که آن‌ها را به صورت لولایی باز و بسته می‌کنند. حفاظ‌های لولایی بر خلاف حفاظ‌‌های آکاردئونی نیازمند فضایی از راه پله برای باز و بسته شدن دارند.

کاربرد حفاظ درب لولایی

کاربرد حفاظ درب لولایی
کاربرد حفاظ درب لولایی

اگر شما از انواعی از قفل‌ها برای حفاظ درب لولایی خود استفاده کنید علاوه بر اینکه می توانید استانداردهای مربوط به امنیت را افزایش دهید قادر خواهید بود، قفل‌های آن‌ها را نیز عوض کنید. شما همچنین می‌توانید از یک قفل دیگر هم در این حفاظ بهره‌مند شوید که البته باید حین ساخت و سفارش این موضوع را به سازنده اطلاع دهید تا جای لازم را در نظر داشته باشد. حفاظ درب لولایی میله‌‌هایی دارد که به صورت یک لنگه در داخل یک چهارچوب به صورت لولایی باز و بسته می‌شود و جنس آن‌ها نیز از آهن است و به عنوان یک حائل امنیتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

نکات حائز اهمیت هنگام نصب درب لولایی

  •  دربی که شما گزینش می‌کنید، نباید پروفیل‌هایی کمتر از صخامت دو میل داشته باشد.
  •  درب مورد نظر شما باید قفل پایدار و ایمن داشته باشد.
  •  پروفیل‌هایی که برای این نوع از درب‌ها استفاده می‌کنید نباید از جنس آهن‌های ضایعاتی و سبک باشد.
  •  هنگامی که درب باز و بسته می‌شود، نباید صداهای بسیاری از خود تولید کند. قسمت لولایی در حفاظ درب‌های آپارتمان شما نباید سخت و سفت باشد و بهترین راه این است که شما از روان کننده استفاده کنید.

مزایا استفاده از حفاظ درب لولایی

درب‌هایی که به این منظور تولید می‌شوند معمولا دارای استانداردهایی هستند که امنیت را در این زمینه برآورده خواهد کرد. وقتی که این درب‌ها با جوش تحت گاز به هم متصل شوند، امنیت را تا حد بسیاری برآورده خواهند کرد و به همین دلیل هم گفته می‌شود که این نوع درب‌های کاملا ضد سرقت هستند. برای این نوع درب‌ها همچنین طرح‌های مختلفی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌‍توان به درب‌های لولایی و فرفورژه، ساده، طرح لوزی و طرح ساده با تیرک فرفورژه اشاره کرد.

حفاظت از درب آپارتمان با حفاظ آکاردئونی

تنوع حفاظ آکوردئونی
تنوع در حفاظ درب آپارتمان

حفاظ درب آپارتمان آکاردئونی که به صورت خلاصه آن را درب آکاردئونی نیزمی‌نامند، نوعی حفاظ آهنی امنیتی هستند که معمولاً جلوی درب‌های ورودی منزل نصب می‌گردند. دلیل این ساز آکاردئون است که به صورت کشویی باز و بسته می‌شود. حفاظ آکاردئونی عموما مشبک است و این شبکه‌ها به شکل لوزی هستند و جنس آن‌ها نیز آهنی می‌باشند. در قسمت پایینی درب نیز یک ریل نصب می‌شود که میله متصل به درب، داخل آن قرار گرفته می‌شود. روان بودن این دسته حفاظ‌های درب آپارتمان به دلیل این است که بر روی ریل سوار هستند و به راحتی باز و بسته خواهند شد.

مزایا استفاده از حفاظ درب آکاردئونی

ویژگی تاشو بودن حفاظ آکاردئونی یکی از نقاط قوت این حفاظ‌ها است چرا که فضای کمتری را اشغال می‌کنند. این امر به خصوص در زمان بسته بودن این درب‌ها بسیار مشهود است که کاملا فشرده می‌شوند و فضایی چند برابر کمتر از اندازه‌ی واقعی خود در زمان باز بودن اشغال می‌کنند، بنابراین اگر مشکل محدودیت فضا دارید و یا اینکه راه پله‌های کوچکی دارید،‌ حفاظ آکاردئونی بهترین گزینه برای آپارتمان شما خواهد بود. همچنین این حفاظ‌های آپارتمانی دارای استحکام بسیار بالایی هستند.

سخن آخر

در نهایت می‌توان گفت که نصب این حفاظ‌ها امری میسر و آسان است، اما شما نمی‌توانید آن را به تنهایی و بدون مشورت یک متخصص انجام دهید. بهترین کاری که در این زمینه می‌توانید انجام دهید، این است که از فردی که در این زمینه متخصص است کمک بگیرید و همچنین بهترین نوع محافظ را با توجه به ویژگی‌های درب منزلتان و فضایی که در اختیار دارید برای ساختمان خود انتخاب کنید.

بهترین رنگ برای حفاظ درب آپارتمان چیست ؟

نرده درب آپارتمان چون از جنس فلز می باشد در برابر رطوبت و اکسیداسیون فلز و فولاد آسیب پذیر می باشد استفاده از رنگ مناسب و لایه محافظتی

حفاظ درب لولایی آپارتمان امنیت را در چه میزان تامین می‌کند؟

حفاظ‌های لولایی به علت اینکه از میله‌های مستحکم همراه با جوش‌های قوی هستند امنیت منزلتان را حد بسیار زیادی حفظ می‌کنند.

هزینه و قیمت خرید انواع حفاظ درب آپارتمان چه میزان است؟

قیمت حفاظ آکاردئونی به عواملی همچون جنس پروفیل، تعداد نرده‌های حفاظ بستگی دارد که نصب و هزینه حمل نقلررا هم می‌توانید به صورت توافقی با تولید کننده صحبت کنید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *