آیا با حفاظ شاخ گوزنی آشنایی دارید؟ دلیل محبوبیت و استفاده از حفاظ شاخ گوزنی در سال های اخیر چیست؟ در چه صورتی این حفاظ می تواند امنیت بیشتری برای ساختمان ها داشته باشد؟ در این مطلب قصد داریم تا شما را بیشتر با حفاظ شاخ گوزنی آشنا کنیم و از مزایای آن بگوییم. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟

حفاظ شاخ گوزنی، به شکل شاخ گوزن طراحی و ساخته می شوند و نوک آنها کاملا تیز است، در نتیجه هیچ فردی نمی تواند از آن عبور کند و از دیوار یا پنجره ای که روی آنها این حفاظ نصب شده است عبور کرده و وارد خانه شما شود. نرده شاخ گوزنی، جزو حفاظ های فلزی هستند که تراکم بالایی دارند و به داخل و بیرون حصار خم شده اند و همین موضوع باعث می شود که حرکت از روی آنها با ایجاد زخم و آسیب همراه باشد!

استفاده از حفاظ شاخ گوزنی از جمله گزینه های مقرون به صرفه برای افزایش امنیت یک ساختمان است. این حفاظ مدلهای متنوع و زیبایی دارد. پیشنهاد می شود برای نرده های بالکن از این مدل حفاظ استفاده نشود زیرا بسیار خطرناک و تیز می باشد.

چرا از حفاظ شاخ گوزنی استفاده کنیم؟!

استفاده از حفاظ شاخ گوزنی برای زیبایی بیشتر

همانطور که گفتیم حفاظ شاخ گوزنی انواع مختلفی دارد و به همین دلیل است که قیمت نرده شاخ گوزنی متغیر است، اما با نصب این حفاظ ها، مطمئن باشید که احتمال سرقت و ورود غریبه ها به خانه خود را به صفر می رسانید.

این نوع حفاظ ها معمولا ساختمان شما را در برابر ورود غیرمجاز افراد محافظت خواهند کرد. اما به سبب اینکه هریک از انواع ساختمان هایی که شما در آن سکونت دارید از نظر ارتفاع دیوار، موقعیت جغرافیایی ساختمان و میزان بودجه متفاوت و منحصر به فرد هستند، انواع مختلفی از این حفاظ ها متناسب با هر سلیقه و موقعیت طراحی و در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت.

حفاظ سر نیزه ای

حافظ سرنیزه ای در واقع یکی از متداول ترین و همچنین شناخته شده ترین انواع حفاظ های روی دیوار است که به یک شکل سنتی است. حفاظ های سرنیزه ای از دوران های قدیم به اشکال سنتی برای انواع خانه ها و همچنین مکان های دیگر مورد استفاده قرار می گرفتند.

اینطور گفته می شود که انواع سنتی حفاظ های سرنیزه ای با فاصله ای اندک از نرده ها نصب می شود که در قسمت های بالای آن ها درست مانند نوک تیز یک نیزه خواهند بود.

اگرچه اینطور گفته می شود که این نسل از نرده ها دیگر منسوخ شده و مورد استفاده قرار نمی گیرد و حفاظ های شاخ گوزنی جای حفاظ های نیزه ای را گرفته اند اما باز هم امنیت آنها مانند نوع های قدیمی نخواهد شد و حتی حفاظ های نیزه ای مدرن نیز امنیت کمتری دارند اما نمی توان کارایی زیاد و قابل قبول آن ها را در دوره خودشان کتمان کرد.

این نوع از نرده ها در واقع مانند انواع دیگر دارای تراکم بسیاری روی دیوارها و ارتفاع های متفاوت هستند و به رنگ های متنوعی نیز موجودند.

به تراکم شاخه ها در هنگام استفاده از حفاظ شاخ گوزنی دقت کنید!

تراکم شاخه ها یکی از مهم ترین نکات هنگام سفارش و خرید این نوع حفاظ ها می باشد. دو دلیل اصلی برای اهمیت تراکم شاخه ها وجود دارد:

  1. یکی امنیت است
  2. و دومی هزینه های نهایی است
چرا حفاظ شاخ گوزنی

به تراکم شاخه ها در هنگام استفاده از حفاظ شاخ گوزنی دقت کنید!

تراکم بیشتر مساوی است با امنیت بیشتر؟

قطعا خیر. تراکم حفاظ های شاخ گوزنی یک میزان استاندارد حداقلی و حداکثری دارد که خارج از این استاندارد قطعا جنبه امنیتی آن را به شدت کاهش می دهد. برای مثال اگر تراکم شاخ گوزنی بسیار کم باشد به راحتی می توان از آن عبور کرد و استفاده کردن یا نکردن از آن فقط جنبه زیبایی دارد و دیگر هیچ.

اما در مقابل استفاده از حفاظ شاخ گوزنی با تراکم بسیار بیشتر از حد استاندارد هم نه تنها مانعی برای عبور سارقان نخواهد بود بلکه پلی محکم برای آنها را فراهم می کند تا با قرار دادن یک پتو، از روی آن عبور کنند.

برای مطالعه بیشتر در مورد استفاده از حفاظ شاخ گوزنی نگاهی به مقاله حفاظ شاخ گوزنی بهترین انتخاب  بیندازید.

قیمت حفاظ بوته ای

هزینه نهایی اضافه یا سودجویی

همانطور که گفتیم تراکم بالای شاخ گوزنی به معنی امنیت بیشتر نیست بلکه متاسفانه راهی است از طرف برخی از تولید کننده های سودجو که پول بیشتری از مشتری دریافت کنند.

دقیقا به همین دلیل است که توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی کمی در مورد موضوع مد نظرتان اطلاعات کسب کنید و بعد اقدام نهایی را انجام دهید.

قیمت حفاظ شاخ گوزنی

متریال اصلی تولید حفاظ شاخ گوزنی انواع آهن و فولاد زنگ نزن است. در واقع بخش قابل توجهی از هزینه ها صرف خرید این ماده اولیه می شود. از آنجایی که در سال های اخیر محصولات فولادی ثبات قیمتی نداشتند، نمی توانیم قیمت ثابت و مشخصی را در اینجا قرار دهیم و به همین دلیل پیشنهاد می کنیم برای استعلام قیمت و آگاهی از شرایط سفارش، خرید و نصب حفاظ شاخ گوزنی با کارشناسان ما در تماس باشید.

سوال های متداول

ایمن ترین حفاظ کدام است؟

  • تمامی حفاظ های تولید شده دارای ایمنی قابل قبولی هستند اما باید این نکته را نیز در نظر گرفت که در درجه اول از متریال درجه یک برای تولید آنها استفاده کرد و در درجه بعدی نصب آنها به درستی انجام شود و در هر محیط از حفاظ مناسب آن محیط استفاده شود.

چرا حفاظ شاخ گوزنی را ایمن ترین حفاظ می نامند؟

  • این نوع حفاظ ماندگاری و دوام بسیار بالایی دارد و با ایجاد امنیت می تواند از جان و مال خانواده محافظت نمایند. تنوع این حفاظ ها بالاست و می توانند تمام سلیقه ها را پوشش دهد.

چرا سامان حفاظ؟

  • سامان حفاظ تولید کننده انواع نرده و حفاظ دیواری از جمله حفاظ شاخ گوزنی – حفاظ بوته ای – حفاظ لیلیوم – حفاظ نخل مرداب – حفاظ سر خم نیزه ای و … می باشد. سالها فعالیت در این حوزه باعث شده تا مشتریان با اطمینان کامل بتوانند سفارش خود را به ما بسپارند. ما در سامان حفاظ از نیروهای مجرب و حرفه ای بهره مند هستیم که باعث افزایش کیفیت کار می شود. ضمن اینکه نصاب های ما با آگاهی و شناخت کامل به صورت حرفه ای حفاظ ها را نصب می کنند و این اطمینان مشتری را چند برابر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *